THY Uçak Bileti Satın Al

THY Uçak Bileti
Türk Hava Yolları (THY), dünya çapında  belli bir klasa sahip, yükselişte olan bir havayolu firmasıdır. Türkiye üzerinden neredeyse tüm dünyaya seferleri bulunmaktadır. Genel itibariyle, diğer hava yolları firmalarına göre bir seviye daha pahalı bulunsa da bagaj hakkı, yeme- içme imkanları, check- in ve benzeri unsurlardan dolayı kullanıcılarının takdir ettiği bir firma olmuştur. Aslında belirli zamanlarda uygun fiyatları bularak ya da kampanya dönemlerini takip ederek THY üzerinden de uçak bileti satın alabilirsiniz.

THY Uçak Bileti Nasıl Alınır?
Uçak biletinizi alma işlemlerine başlamadan önce, planlama yapmak şart. Eğer kesin bir kararınız yoksa ya da bilet fiyatlarına göre belirleme yapacaksanız,  sitemiz üzerinden genel bir arama yapabilirsiniz. Bunun için kalkış havaalanı ve şehrini seçip, ardından destinasyon noktasını ve havaalanını seçmeniz gerekmektedir. Ardından tarih seçimlerinizi yapmanız gerekmektedir. Eğer gidiş- dönüş seçecekseniz iki tarihi aynı anda seçebilirsiniz. Ya da tek yön seçeneğini kullanabilirsiniz. Kişi sayısını da seçtikten sonra sefer için arama yapabilirsiniz. Aktarmalı sefer kullanmak istemeyen kişiler, bu seçeneği kaldırabilirler. Aynı zamanda istekleri doğrultusunda filtreleyebilir ve arama yapabilirsiniz. Size en uygun bileti seçtikten sonra ilerleyerek tüm adımları tamamlayabilirsiniz. Sizden sırasıyla iletişim, kişisel bilgileriniz ve ödeme yönteminize dair ayrıntılar istenmektedir. Son aşamada ise vermiş olduğunuz bilgileri ve seçmiş olduğunuz sefer bilgileriniz kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer herhangi bir sorun söz konusu değilse onaylayarak check- in aşamasına geçebilirsiniz.

PNR Numarası Nedir, Nerede Kullanılır?

PNR kodu ya da numarası, biraz önce belirtmiş olduğumuz uçak bileti alım aşamalarını tamamlandıktan sonra sizlere verilen bir referans numarasıdır. Bu numara, seferden önce ve check- in aşamasında kullanılmaktadır. Bilet satın alma işlemini onayladıktan sonra, vermiş olduğunuz ve tercih ettiğiniz iletişim seçeneğine bu kod gönderilmektedir. Kaybetmemeniz önemli bu nedenle.  Check- in işlemi ise, biletinizin ve bagajınızın kontrol aşamasını ifade eder. Bu evrede, sizden PNR numaranız istenmektedir. Bu şekilde tüm bilgileriniz sistemden alınır ve kimlik/ pasaport bilgilerinizle eşleşmesi durumunda hangi alandan uçağa geçiş yapacağınızdan, hangi koltukta oturacağınıza kadar tüm bilgilerin içerdiği bir kart sizlere verilecektir. Bu şekilde uçağa geçiş yapabilirsiniz.
Kaybetmeniz durumunda ise ya biletinizin aslını götürmeniz ya da müşteri hizmetlerini arayarak durumu kısa sürede çözümleyebilirsiniz. Yanı sıra, işleminizin garanti olması adına hem e- mail adresinize hem de cep telefonunuza gönderilmesi seçeneğini tercih edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*