Pegasus Uçak Bileti Satın Al Sorgula


Pegasus, özellikle uygun fiyatlı uçuşlarıyla ön planda olan havayolu firmalarından biridir. Sık sık yaptığı indirimler de seyahat etmek isteyen insanlar için ideal olmaktadır. Bu nedenle, genellikle ucuz bilet denilince akla ilk gelen seçeneklerden oluyor. Ülkemiz üzerinden çıkış yaparak direkt olarak gittiği birçok ülke/ şehir bulunmaktadır. Uçak bileti almak için web sitemiz üzerinden gerekli bilgileri seçip, belirtilen tarihler arasındaki seferleri listeleyebilirsiniz. Pegasus e- bültenine üye olarak kampanyaların e- mail adresinize gelmesini sağlayabilirsiniz.
Pegasus Uçak Bileti Almak
Bilet satın almak için, vermeniz gereken bilgiler arasında gidiş- dönüş ya da tek yön rotası, seyahat etmek istediğiniz tarih, yetişkin ve çocuk sayısı bulunmaktadır. Aynı zamanda, seçtiğiniz zaman dilimine yakın tarihlerde olan uçuşları da listeletebilirsiniz. Böylece, seyahat zamanının esnekse, karşılaştırma yaparak en uygun bilet fiyatını da bulabilirsiniz. Pegasus biletleri dahilinde, yeme- içme, koltuk seçme, bagaj hakkı ve benzeri ek hizmetler bulunmamaktadır. Standart bilet şartları dışında seçilen her bir hizmet cüzdanınıza eklenmektedir. Satın alma işlemlerinizi tamamlamak için; belirttiğimiz ek hizmetler arasından seçim yapabilir ya da hepsini es geçebilirsiniz. Uçuş türleri arasında seçiminizi tamamladıktan sonra kişisel bilgilerinizi ve iletişim bilgilerinizi ekleyerek satın alma aşamasına gelebilirsiniz.
Satın alma aşamasında, sizlerden kart numaranız ve varsa kampanya kodunuz istenmektedir. Bilgilerinizin doğru olması durumunda, onay aşamasında kontrol ederek ‘işlemi tamamla’ seçeneğini tercih etmeniz gerekiyor. Ardından iletişim adreslerinize biletinizi içeren ve check- in yapmanızı sağlayan pnr numarası verilmektedir.
Pegasus Uçak Bileti İptali
Pegasus havayollarına ait uçak biletlerinin iptal hakkı bulunmaktadır. Fakat belli şartlara göre durum farklılık göstermektedir. Bunun için sitemizde yer alan bilet işlemleri kısmından, biletinizi bulmanız gerekiyor. Ardından seçenekler kısmında yer alan rezervasyon numaranıza göre uçuşunuzun bir bölümünü ya da tamamını iade alabilirsiniz. Aynı durum bilet değişiklikleri için de geçerlidir. Her türlü durum için iade ve değişim söz konusu olmakla beraber, yalnızca indirim dönemlerinde alınan biletlerde istisna olabilmektedir.
Eğer bilet değişimlerinde daha ucuz bir hattı tercih edecekseniz fark ödemesi yapılmaz fakat yüksek bir hat tercihinizde aradaki farkı ödemek durumunda kalırsınız. Bununla beraber, biletinizi satın aldığınız sırada garanti seçeneğini seçerek, herhangi bir zamanda iptal edip paranızın tamamını iade alabilirsiniz. Havayolları tarafından gelişen bir durumdan dolayı ya da hava şartları gibi durumlardan dolayı iptal söz konusu olursa, isteğinize göre geri ödeme yapılmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*