En Ucuz Uçak Bileti

En Ucuz Uçak Bileti
En uygun fiyatlı uçak biletini bulmak özellikle sık sık iş, eğitim ya da hobi gibi nedenlerden dolayı seyahat eden insanlar için oldukça önemlidir. Havayolları şirketleri bunu düşünerek aslında zaman zaman iyi oranlarda indirim ve kampanyalar düzenlemektedir. Aynı zamanda neredeyse tüm havayolu firmalarının müşterilerine özel kartları bulunuyor. Bunları edinerek mil biriktirebiliyor, böylece bazı uçuşlarınızı ücretsiz olarak yapabilir ya da indirim hakkınızı kullanabilirsiniz. Uçuşlarınıza göre bu mil puanları birikmekte ve uçak bileti alacağınız bir sonraki uçuşunuz için sizlere kolaylık sağlayabilmektedir.

Uygun Fiyatlı Uçak Bileti Nasıl Bulunur?
Uçak bileti almanız için, yapmanız gereken ilk şey sitemiz üzerinden gideceğiniz destinasyon noktalarını seçerek ve tarihlerde gerekli ayarlamaları yaparak bilet fiyatlarını kontrol etmektedir. Eğer yurt dışına seyahat edecekseniz, gideceğiniz ülkenin  bulunduğu bölgeye göre havayolları da karşınıza çıkacaktır. Ortadoğu için Qatar Airways ya da Avrupa uçuşları için Ryanair gibi. Tabii ki Ryanair daha uygun fiyatlı bir firma fakat bazen ülkelerin kendi havayollarını tercih etmek sizin uygun bilet bulma şansınızı artıracaktır.  Özellikle Uzakdoğu, Güney Amerika, Afrika gibi bölgeler için, kendi havayolu şirketleri ya da bu alanlara seferleri çok olan güvenilir bir havayolunu tercih ederek seyahat edebilirsiniz. Hem diğer seçeneklere göre daha fazla şık bulursunuz hem de daha uygun fiyatlı olur.

Alacağınız zaman için gözlemlere göre ortalama olarak 21 gün öncesinden olması idealdir. En azından son hafta alımlarına göre çok daha uygun fiyatlı seçenekler karşınıza çıkacaktır. Bir de bazı günler diğer günlere oranla daha fazla uygun oluyor. Salı ve Çarşamba, bu günlere dahil. Bazen son birkaç gün içerisinde hava ya da dönem şartlarından ya da yolcuların eksik kalmasından dolayı şaşırtıcı fiyatlara rastlanabiliyor. Bu nedenle, belki de planınızı çok ileri bir tarihe atmanıza gerek kalmaz.

Eğer sizin için zorunlu bir tarih değilse, günlerinizi ileri- geri birkaç gün değiştirerek daha uygun fiyatlara denk gelebilirsiniz. Aynı zamanda seçmiş olduğunuz zaman diliminin, gideceğiniz yer için popüler bir zaman olması fiyatları artıracaktır. Bu yüzden böyle durumlarda ya çok önceden bilet almalı ya da ara dönemlerde ziyaret etmeyi düşünmelisiniz. E- bültene üye olarak da bilet satışlarına dair indirim olduğunda haberdar olabilir, satın alma zamanınızı buna göre belirleyebilirsiniz.


Uçak Biletlerinin Fiyatları Nasıl Belirlenir?
Uçak biletleri, bilindiği üzere aynı rota ve tarih olsa dahi sabit fiyata sahip değildir. Bunun algoritması net olarak çözümlenmese de, bazı günlerde, saatlerde, dönemlerde değişebiliyor. Örnek vermek gerekirse, sabah saatlerinde ya da gecenin geç saatlerinde ulaşım biraz daha zor olduğu için, daha uygun fiyatlı olabilmektedir. Yanı sıra, bayram zamanlarında da bu artış diğer dönemlere göre daha fazla olmaktadır. Yeni yıl, gittiğiniz ülkenin özel festival ve bayram zamanları, Sevgililer Günü ve benzeri zamanlarda uçuş fiyatları artışta olmaktadır. Yanı sıra, yaz tatil dönemlerinde ya da kış tatili için uygun dönemlerde veya öğrenciler için sömestr gibi ara dönemlerde de fiyatların diğer tarihlere göre daha fazla olacağını söyleyebiliriz.

Hafta ortası günler de, hafta arası günlere göre daha uygun fiyatlı olmaktadır. Hafta sonu tatilleri ya da iş gezileri için sıklıkla bilet alındığından normal bir durum diyebiliriz. Havayolu firmasının fiyatları, hava limanına göre de değişiyor. İstanbul üzerinden örnek vermek gerekirse, Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan kalkan uçak fiyatları ortalama olarak Atatürk Havaalanı’ndan daha az olmaktadır. Bu nedenle tüm bu etkenler şirketlerin fiyat politikasını belirlemede etkili olmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*